Menu

profesorskie gadanie

Nowy adres bloga https:profesorskiegadanie.blogspot.com

Kolejna Polka powalczy o nauczycielskiego Nobla

sczachor

Top102018BAZINST500x500O nauczycielach najczęściej mówi się źle… To taki odwieczny „chłopiec do bicia”. Nie lubimy być oceniani a czasem mamy złe wspomnienia z okresu szkolnego. 

Ja jednak napiszę w superlatywach. Tym bardziej, że jest okazja. Polska nauczycielka, Barbara Zielonka, w tym roku znalazła się wśród dziesięciu najlepszych nauczycieli i powalczy o „nauczycielskiego Nobla” (konkurs Global Teacher Prize). Nie uczy jednak w polskiej szkole. Wyemigrowała do Norwegii i uczy w norweskiej szkole. Ale czyż Marii Skłodowskiej-Curie nie jesteśmy dumni? A przecież ona też kształciła się i zdobywała naukowe laury „na obczyźnie”.

To już trzeci polski nauczyciel, który znalazł się wśród laureatów: w 2016 roku o nagrodę walczyła Jolanta Okuniewska, w 2017 - Mariusz Zyngier, a teraz Barbara Zielonka. Trzymam mocno kciuki. I jestem dumny,.

 

Posłuchajmy, co mówi o sobie i swojej pracy:

Czytaj więcej:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • makroman

    Jeśli już to nauczycielka z Polski albo Polka nauczycielka, bo nie jest to "polska nauczycielka" ale norweska sensu stricte.
    Kciuki oczywiście trzymam i kibicuję, ale tak się zastanawiam... Czy kibicowanie komuś z racji jego przynależności narodowej nie jest aby rodzajem nacjonalizmu?

© profesorskie gadanie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci