Menu

profesorskie gadanie

Nowy adres bloga https:profesorskiegadanie.blogspot.com

Wśród najlepszych blogów naukowych roku 2017

sczachor

Totylko_teoriaZ dużą satysfakcją dowiedziałem się, że mój blog "Profesorskie Gadanie" został zauważony i doceniony "gdzieś daleko". To Tylko Teoria umieściła mój blog wśród dziesięciu najlepszych polskich blogów naukowych w roku 2017. Uznanie środowisk zewnętrznych cieszy podwójnie. Postaram się utrzymać poziom.

Jak się dowiedziałem? Przypadkiem. Co jakiś czas sprawdzam statystyki i skąd następują wejścia na mój blog. Dzisiaj zauważyłem sporo wejść właśnie z blogu "To Tylko Teoria". I kliknąłem, żeby sprawdzić dlaczego jest to przekierowanie. I tak dowiedziałem się o zaszczytnym dla mnie wyróżnieniu. 

 Jak napisał Łukasz Sakowski "Mojej ocenie podlegały następujące kryteria: jakość treści (merytoryczność, źródła, wzbudzenie zainteresowania), częstość publikacji treści (blogi długo nieaktualizowane zostały odrzucone, blogi bardzo rzadko uaktualniane traciły), popularność (zasięgi na platformie oryginalnej i w social media), odpowiedzialność (przemyślane, proedukacyjne treści), wygląd bloga/filmów na vlogach oraz inne, do których zaliczałem: niszowość i oryginalność czy zaangażowanie.". [wyróżnienie - S.Cz.]

Sam blog został scharakteryzowany następująco: "Profesorskie gadanie – blog profesora Stanisława Czachorowskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, hydrobiologa i entomologa, na którym poruszane są tematy ogólnonaukowe: od edukacyjno-akademickich po popularyzację nauki."

 zobacz szczegóły rankingu: http://www.totylkoteoria.pl/2018/01/ranking-polskich-blogow-naukowych-2017.html

 

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • makroman

  Towarzystwo wzajemnej adoracji?

 • sczachor

  A kto tak z kim się wzajemnie adoruje?

 • Gość: [Ania] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ja gratuluję tego miejsca w zaszczytnej dziesiątce. Zasłużone (wypracowane :) ) miejsce. Lubię wchodzić na ten blog od czasu do czasu i zawsze z ciekawością czytam nowe wpisy. Naukowo, ale przystępnie; mądrze, ale bez wymądrzeń. I taka powinna być nauka. Pozdrawiam Laureata :)

 • makroman

  Łukasz z "totylkoteoria" adoruje ten blog, a Profesor adoruje "totylkoteorię"...

 • sczachor

  @ makroman
  Łukasz z "totylkoteoria" adoruje ten blog, a Profesor adoruje "totylkoteorię"...

  Teza jak teza, a gdzie dowody? Bo moim zdanie stwierdzenie to jest wzięte z sufitu i nie jest poparte żadnymi dowodami. Wielokrotnie w komentrazach wypisujesz różne tezy (czasem mało sympatyczne), ale gdy zapytać o szczegóły i konkrety to milczysz.

  Co rozumiesz pod słowem "adoruje"?

© profesorskie gadanie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci