Menu

profesorskie gadanie

Nowy adres bloga https:profesorskiegadanie.blogspot.com

Juror to ma klawe życie

sczachor

pressO tym, że są jakieś kanały popularnonaukowe na YouTube, to coś wiedziałem. Ale raczej niewiele. Z niektórych czasem korzystałem (oglądałem). Ale dopiero, gdy pismo Press zaprosiło mnie do oceny kanałów popularnonaukowych na YouTube, to zobaczyłem całe bogactwo. Jedne lepsze, inne gorsze ale sporo bardzo dobrych. Oglądałem z przyjemnością.

Bycie jurorem ma tę zaleta, że się odkrywa świat nieznany. Niejako z konieczności. Bo jest praca domowa i trzeba odrobić. I tym sposobem dociera się do "nieznanych lądów". Nie lubię oceniać, bo zdaję sobie sprawę  z subiektywizmu. 

Kilka kanałów w moim odczuciu ma duże walory edukacyjne. I teraz się zastanawiam jak te kanały spopularyzować i wykorzystać edukacyjnie. To znaczy jako swoistą "lekturę uzupełniającą". Zwłaszcza te, które pokazują proste eksperymenty i sposoby aktywnego poznawania tajemnic świata.

 

Wspomniane kanały popularnonaukowe są elementem współczesnego środowiska edukacyjnego.  Także i z tego powodu warto je poznać i nauczyć się z nich korzystać. I zachęcać innych do tworzenia kolejnych. 

 

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [pantarej] 142.243.254.*

  Sto lat za murzynami. Ja chodzilem na seminarium gdzie prowadzacy przepraszal nas za to ze przeszkadza nam w ogladaniu programow na "Discovery".

 • Gość: [pantarej] 142.243.254.*

  Aha,to bylo ponad 20 lat temu.

 • sczachor

  ad. Gość: pantarej, 142.243.254.*

  "Sto lat za murzynami. Ja chodzilem na seminarium gdzie prowadzacy przepraszal nas za to ze przeszkadza nam w ogladaniu programow na "Discovery"."

  Zmyślasz i to nieudolnie. Co to było za dziwne seminarium, żeby w trakcie oglądać "Discovery"? teraz można byłoby oglądać na smartfonie, wtedy ich nie było. Nosiliście telewizory i anteny satelitarne w plecaku? Taaaa, a u nas na podwórku to kolega miał słonia w karafce na złotym łańcuszku.

 • Gość: [pantarej] 142.243.254.*

  A ty wiesz z kim rozmawiasz?

 • sczachor

  @ Gość: pantarej, 142.243.254.* "A ty wiesz z kim rozmawiasz?"

  nie - kulturalnie ludzie się przedstawiają, Ty się nie przedstawiłeś.

© profesorskie gadanie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci