Menu

profesorskie gadanie

Nowy adres bloga https:profesorskiegadanie.blogspot.com

Światowy Dzień Drzewa ze studentami i przedszkolakami

sczachor

W Dniu Drzewa (10 października 2011), razem ze studentami socjologii (specjalność administracja publiczna i samorządowa) posadzę 12 drzewek w dwu olsztyńskich przedszkolach: Przedszkolu nr 13 ul. Wyspiańskiego 3 i Przedszkolu nr 37 ul. Pana Tadeusza 12a. Bo studenci i przedszkolaki są przyszłością narodu, tak jak drzewa są przyszłością naszej planety. I naszej dobrej jakości życia. Po co robić samemu jeśli można zrobić to w dobrym towarzystwie? Człowiek jest istotą społeczną.

Dzień Drzewa wymyślił Amerykanin Juliusz Morton w 1872 roku. Tak więc już w wieku XIX J. Morton stwierdził: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Jego pomysł spotkał się szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku w USA posadzono ponad milion drzew. W 1951 roku święto Dzień Drzewa zawitało w Europie. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Dodatkowo rok 2011 obchodzony jest jako Międzynarodowy Rok Lasu. Olsztyn nie gorszy, też swoje drzewa posadzimy. Razem można więcej.

A na zdjęciu przypomnienie innej akcji ze studentami w 2009 roku w Mostkowie. Poza zbieraniem śmieci w lesie posadziliśmy kilka drzewek przed szkołą. Według informacji rosną i mają się dobrze. Miejsc do posadzenie jest wiele, dołącz do tej międzynarodowej akcji i Ty drogi czytelniku. A w Olsztynie, gdzie tyle drzew już wycięto, przydałoby się uzupełnić straty. Tym bardziej, że Olsztyn mieni się miastem-ogrodem.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • utopijne

    Będzie przyjemniej. Dobrze gdy są sadzone nowe drzewa, warto tylko pamiętać, by sadzić je w miejscach, gdzie później nie będą zagrażać życiu ludzi (jak to jest przy niektórych polskich drogach).

  • mathmed

    Drzewa rzadko zagrażają życiu, częściej głupota ludzka.

© profesorskie gadanie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci